Pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości

Westacare ma pełną świadomość, iż podjęcie dyspozycji o wyjeździe za granicę do pracy, wiąże się z wieloma wątpliwościami. Na najczęściej pojawiające się pytania, znajdą Państwo odpowiedź na poniższej stronie. Jeżeli nie znaleźli Państwo odpowiedzi, prosimy o kontakt z nami telefoniczny, bądź mejlowy. Chętnie rozwiejemy Państwa wątpliwości.

Informacje ogólne

Wynagrodzenie zależne jest od znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia, a także od rodzaju zlecenia. Oferujemy stawki do 2000€ netto za miesiąc pracy. W Westacare otrzymają Państwo również premię świąteczną, a także premię za dłuższą współpracę oraz premię za polecenie Opiekunki.

W Westacare wymagamy podstawowej znajomości języka obcego. Najwięcej ofert skierowanych jest na rynek niemiecki, ale również tam mogą znaleźć Państwo zatrudnienie bez dobrej znajomości języka niemieckiego. Posiadamy również oferty dla osób znających inne języki jak: włoski, angielski, hiszpański, duński. Oczywiście, im lepsza Państwa znajomość, tym większe szanse na zatrudnienie oraz większe wynagrodzenie.

Doświadczenie nie jest wymagane. Należy jednak pamiętać, że praca wiążę się z odpowiedzialnością za osobę starszą, dlatego też doświadczenie w opiece posiadane przez Państwa będzie dodatkowym atutem.

Wszystko zależne jest od zlecenia. Staramy się zorganizować wyjazd z uwzględnieniem Państwa preferencji i oczekiwań. W przypadku nagłego wyjazdu otrzymają Państwo dodatkową premię.

W Westacare posiadamy oferty na terenie całych Niemiec, Austrii, a także Danii.

Posiadania przez Państwa prawo jazdy kategorii B, będzie dodatkowym atutem, który wiążę się z większym wynagrodzeniem

Formalności

Tak jesteście Państwo ubezpieczenie przez cały okres trwania umowy. Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdą Państwo w zakładce Ubezpieczanie w Vademecum Opiekunki.

Na czas świadczenia usług ubezpieczamy Państwa w Niemieckiej Kasie Chorych.

Każda sytuacja jest inna. W celu uzyskania indywidualnej odpowiedzi należy udać się do oddziału KRUS. Osoby ubezpieczone w KRUS również mogą nawiązać z nami współpracę.

Polska karta EKUZ, nie refunduje wszystkich świadczeń zdrowotnych, a w związku z nadchodzącymi zmianami unijnych przepisów, zakres obejmowanych bezpłatnych usług zostanie jeszcze dodatkowo zredukowany. Dzięki ubezpieczaniu w Niemczech mają Państwo zapewnione bezpieczeństwo w zakresie wszystkich usług zdrowotnych w tym także np. z usług stomatologicznych, a także korzystać z refundowania leków zakupionych w Niemczech. Ubezpieczanie w Niemczech uprawnia również do starania się o Kindergeld, a także prawo do niemieckiej emerytury już po przepracowanych 5 latach.

Nie, PIT rozliczą Państwo w Polsce, zgodnie z Państwa rezydencją podatkową.

Wynagrodzenie wypłacane jest do 15 dnia po zakończeniu miesiąca na wskazane przez Państwa konto. Mogą Państwo wybrać walutę, w jakiej otrzymają Państwo przelew.

Tak, Westacare organizuję dla Państwa transport w obie strony. Istnieje również możliwość indywidualnego rozliczenia się w przypadku własnego transportu.

Podczas zlecenia

Tak, Westacare współpracuje z koordynatorami na ternie różnych krajów.

Otrzymają Państwo do dyspozycji własny pokój, często z własną łazienką oraz dostępem do Internetu.

Tak, mają Państwo możliwość kontaktu z koordynatorem, a także z zespołem Westacare.

Westacare zapewnia Państwu bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Wszystkie inne rzeczy (ubrania, artykuły osobistej higieny itp.) należy zabrać ze sobą.

Chcesz uzyskać więcej informacji?

Zapraszamy do jednego z poniższych możliwości kontaktu z nami

+48 690 388 065

Pon-Pt: 8:00 – 16:00

ul. Zawiła 61
30-390 Kraków

Główna lokalizacja biura