Westuś zwiedza Landy cześć 4

Jesteś tutaj:

Hallo, Zusammen!!!

Najwyższa pora wrócić do domu. To już ostatnia cześć mojej podroży po Niemczech. To był niesamowity czas, już nie mogę się doczekać kolejnych podróży 🙂

Brandenburg

Jest to wymarzona kraina dla rolkarzy oraz wielbicieli turystyki rowerowej. Jeśli marzy Wam się zamieszkanie na barce to również w Brandenburgii możecie spełnić to marzenie. Jeśli lubicie dreszczyk emocji, okolice opuszczonego sanatorium i szpitala w Beelitz przyspieszą bicie Waszego serca, a na dokładkę możecie udać się na kopalnianą wieżę F60 i zjechać z niej na linie.

Der Turm-wieża

Träume erfüllen-spełniać marzenia

Bremen

Bremaznana jest ze swojego klubu piłkarskiego FC Werder, który czterokrotnie wygrał Puchar Niemiec. Pod koniec października w Bremieodbywa się najstarszy w kraju festiwal-jarmark, zwany Freimarkt, który co roku przyciąga miliony ludzi.

Fussballklub-klub piłkarski

Hamburg

W mieście znajduje się około 2500 mostów.

„Miniatur Wunderland” to największe na świecie muzeum kolei modelarskich o długości kolei ponad 12 km.

Sachsen-Anhalt

Na uwagę zasługują tu zabytki związane z Marcinem Lutrem znajdujące się w Wittenberdze (w tym między innymi jego dom), które odgrywają całkiem istotną rolę pod względem turystycznym – każdego roku odwiedzane są one przez tysiące turystów i pielgrzymów z całego świata, którzy chcieliby przybliżyć się trochę do historii oraz religii.

A Wy Kochani, czy już byliście w tych Landach? Może macie jakieś swoje spostrzeżenia, którymi chcecie się z nami podzielić? Zapraszam do komentowania.
Westuś